neděle 7. října 2018

# cestovani

♥ M I A M I ♥

Ahoj :)
Ačkoliv mám převážně knižní blog, přicházím s článkem o mém pobytu na Floridě. Konkrétně jsem strávila 14 dnů na Miami Beach. Jak jsem tam jela, s kým, proč a tak dále vám povím za chviličku. Nebyla to totiž jen tak obyčejná dovča s rodiči. :D

Jednalo se o jazykový pobyt se společností EF.
Pokud by se vám to aspoň trochu zalíbilo a chtěli byste si zjistit víc, můžete i objednat domů KATALOG ZDARMA - stačí kliknout zde:)

Fotky na konci článku :)

Výhled z okna pokoje ♥


Nabízí nejen jazykové kurzy, ale také studium v zahraničí. Z jazykových kurzů si vyberou všechny věkové kategorie a hlavně je úplně jedno, jakou úroveň daného jazyka máte, takže je to i pro úplné začátečníky. Samozřejmě není v nabídce jen angličtina, ale nepřeberné množství různých jazyků.

Já si vybrala angličtinou, kterou jsem měla na úrovni B1 po maturitě. Na vysoké angličtinu nemám a začala se mi vytrácet slovíčka i gramatika z hlavy, takže jak lépe to oprášit, než na krásné americké pláži?

Teď bych přešla ke konkrétnějším informacím ohledně té studijní stránky, pak se vrhneme i na tu odpočinkovou část a to ostatní.

Můžete si vybrat z různých destinací, jazyků, délky kurzů nebo intenzitě konkrétního kurzu. Intenzita se vybírá podle počtu hodin angličtiny týdně. Plus si ještě vybíráte volitelné předměty podle vašeho zájmu a toho, v čem se chcete zlepšit.

Já jsem si vyrala kurz všeobecný
- 26 hodin/lekcí týdně = 17 hodin a 20 minut čistého času
- 16 všeobecných jazykových lekcí
   4 projektové lekce
   4 lekce volitelných předmětů
   2 přednášky
- vhodný pro začátečníky a pokročilé
- délka je 2 až 52 týdnů - záleží na vás :)
- kurz lze začít kdykoliv během celého roku

Můj pobyt trval pouze 14 dní, konkrétně 18. srpna až 1. září. Letěla jsem sama, všechny lidi jsem poznávala až ve škole na místě a není vůbec z čeho mít strach. Všichni - studenti, zaměstnanci EF a ostatní lidi, kolem kterých se budete pohybovat jsou neskutečně moc milí a hodní.

STUDIUM
Před cestou děláte vstupní test, díky kterému vás rozřadí podle úrovně do skupin, ve kterých probíhají hodiny. Ve skupině je vás 10 - 15 a budete tam s lidmi stejné jazykové úrovně. Práce probíhá stylem konverazcí na témata s ostatními studenty například ve dvojicích nebo ve skupinkách po pár lidech. Dostanete i pracovní sešit a učebnici, se kterými budete pracovat jak v hodinách, tak můžete i doma po skončení kurzu. V hodinách se věnujete gramatice, slovní zásobě, frázím a především konverzaci. Nemusíte se toho ale bát, jak jsem psala, všichni na tom budete stejně. Jde hlavně o to mluvit, jestli s chybami nebo bez, to se časem vychytá. :)
Učíte se v klasických třídách, jaké známe ze školy. Učitelé jsou zábavní a každý má své metody jak udělat hodiny zajímavé a moc se jim to daří.

BYDLENÍ
V některých destancích lze bydlet v hostitelských rodinách, ale klasickým ubytovaním jsou rezidence. Ty si představte zhruba jako vysokoškolské koleje. V každé destinaci vypadají trochu jinak, tekže se rozepíšu jen o své zkušenosti :)
Bydlela jsem tedy v rezidenci a měla jsem 3 suprové spolubydlící. Na pokoji je šatna, koupelna se záchodem a sprchou, šatna, skříně a 2 dvoupatrové postele. Klimatizace byla samozřejmostí.

REZIDENCE
Dole je lobby, kde se můžete scházet s kamarády - fotbálek, playstation, sedačky, gauče, závěsná křesla a spousta prostoru, kam si sednout :) Také je tam recepce, na které pořád někdo je a s čímkoliv vám pomůže. Zároveň tam sedí ostraha, takže se nemusíte bát, že by se do budovy dostal někdo cizí. Dále je tam caffeterie, což je něco jako jídelna. Chodíte tam na všechny jídla během dne a nějaké přednášky během studia.

STRAVA
Snídaně, obědy i večeře probíhají formou švédských stolů s opravdu neskutečným výběrem, který se obměňuje. Tudíž se nestane že 3 dny po sobě budete mít stejnou večeři. A navíc tam chutná opravdu božsky ♥

CESTA
Letenky mi zajistlo EF, ale můžete si je sehnat i vy sami, záleží jak si na to troufáte. Já letěla poprvé sama, takže jsem se nechtěla do ničeho pouštět jen tak. Letenka byla Praha - Vídeň - Miami. S tím že jsem dostala na výběr ještě mezi Praha - Zurich - Miami, ale to mi nějak nesedělo.
Každopádně výběr nebyl nejlepší, protože ve Vídni jsem měla pouze 50 minut na přestup. Letadlo v Praze mělo ale poruchu, let z Vídně jsem nestihla, takže jsem zařizovala náhradní. Nakonec jsem letěla z Vídně do Madridu a odtud už do Miami. Na letišti mě čekal transfer z EF a byla jsem dopravena až do školy. Ubytovala jsem se a odpadla. :D

OKOLÍ A ZÁBAVA
Rezidence je 3 minuty pěšky od naprosto božské pláže. K rezidenci navíc patří bazén, takže pokud by se z nějakého důvodu nedalo do moře, o koupání rozhodně nepřijdete.
Asi 15 minut chůze je to na Lincoln Road - centrum všech obchodů, na které jen si vzpomenete.
Podobnou dobu to trvá i na Ocean Drive - centrum zábavy - jeden bar vedle druhého, restaurace a tak dále :)
Co se týká větších výletů, EF organizuje několik různých
1. Tour po Miami - první den, abyste se zorientovali ve městě a dostanete spoustu užitečných informací
2. Eveglades - národní park; jezdíte zde na lodi po bažinách a sledujete z blízka aligátory, želvy a mnoho dalších zvířat
3. Bahamy na jeden nebo 2 dny :)
4. Orlando - studia Universal
5. Výlet do Dolphin Mall - obří nákupní centrum se značkami, od kterých si z ameriky něco odvézt prostě chcete :D
.
.
Pokud by se vám to aspoň trochu zalíbilo a chtěli byste si zjistit víc, můžete i objednat domů KATALOG ZDARMA - klinout ZDE :)
.
.
.

2 komentáře:

  1. To vypadá opravdu úžasně, přemýšlela jsem, kam bych chrela vyrazit po bakaláři (ať už to dopadne jakkoliv) a o EF slyším už po několikáté samé chvály. Určitě je na čase se na to více podívat :) Krásné fotky a určitě i zážitky..

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. EF rozhodně doporučuji, byla jsem poprvé a rozhodně ne naposledy :) STojí to za to!

      Vymazat

Děkuji za Váš čas věnovaný čtení a komentování mého blogu! ♥

Instagram